2021 Chevrolet Tahoe a jeho interiér

2021 Chevrolet Tahoe a Suburban se budou prodávat v polovině roku 2020 v Severní Americe a připojí se k novým modelům Silverado a Silverado HD, aby do 24 měsíců kompletně přepracovaly kompletní model nákladních vozidel Chevrolet a SUV.

Poprvé se může sedadlo Tahoe a Suburban ve druhé řadě posunout a nastavit přibližně 10 palců (254 mm) dopředu nebo dozadu. Sedadla druhé a třetí řady se také snáze sklopí a podlaha nákladu je nyní plošší a nižší než předchozí modely - což zlepšuje snadnost nakládky a vykládky. Otvory zadních dveří pro Tahoe jsou také větší díky zvětšení rozvoru.

Výkon bez kompromisů
2021 Tahoe a Suburban jsou poháněny motory V-8, které patří mezi nejpokročilejší v historii Chevroletu, a také zcela novým turbodmychadlem Duramax. Všechny jsou doplněny novou 10stupňovou automatickou převodovkou s elektronickým řízením řazení.

5.3L V-8 s výkonem 355 koňských sil (265 kilowattů) je standardem u modelů LS, LT, Z71, RST a Premier; a 6,2L V-8 s výkonem 420 koní (313 kW) je standardem na High Country. Obě funkce jsou první technologií Dynamic Fuel Management na světě, s více než 12 režimy deaktivace válců, které jsou navrženy tak, aby optimalizovaly účinnost motoru v široké škále jízdních podmínek, včetně tažení přívěsu. Motory jsou také vybaveny technologií automatického zastavení / rozběhu, přímým vstřikováním a variabilním časováním ventilů, což vše přispívá k rovnováze výkonu a účinnosti.

Volitelný turbodmychadlo Duramax 3.0L inline-six je k dispozici u všech modelů kromě Z71. Jedná se o konstrukci motoru s čistým listem vyvinutou pro použití v nákladních vozidlech a SUV v plné velikosti, kde točivý moment znamená vše pro jistotu, výkon na vyžádání a schopnost sledování. Duramax má jmenovitý výkon 277 koňských sil (207 kW) a silný točivý moment 460 lb-ft (623 Nm). Žádný konkurent SUV v plné velikosti nenabízí dieselový motor. Očekává se, že novým SUV bude dána některá z nejvyšších hodnocení spotřeby paliva v tomto segmentu.

Vysoce odolné materiály tvoří kritické komponenty 3.0L Duramaxu, včetně železných vložek válců v hliníkovém bloku motoru, klikového hřídele z kované oceli a ojnic a smíchaných pístů z křemíku / hliníku pro větší tepelnou odolnost a sníženou expanzi.

Adaptivní odpružení Air Ride je k dispozici u modelů High Country a Z71 a umožňuje automatické vyrovnání nákladu a nastavení výšky jízdy. Výšku jízdy lze nastavit až do 4 palců (101 mm). Při jízdě po dálnici systém automaticky sníží výšku jízdy ¾ palce (19 mm), aby se zlepšila aerodynamika a úspora paliva. Nastavení volitelné řidičem snižuje odpružení o 2 palce (51 mm), aby usnadnilo vstup a výstup cestujícím, když je vozidlo zaparkované. Řidiči mohou také zvýšit karoserii pro větší světlou výšku při jízdě v terénu o 1 palec (25 mm) při nízkých rychlostech v 4WD HI a dalších 1 palec (25 mm) při nižších rychlostech v 4WD LO.

Chevrolet Tahoe a Suburban mají 30 technologií pro bezpečnost a pohodlí řidiče, z nichž některé zahrnují:

Zadržovací systém s airbagem zabudovaným do sedadla řidiče zabudovaným do sedadla a systémem pro snímání cestujících
HD zadní kamera
Automatické nouzové brzdění
Výstraha před kolizí
Sledování vzdálenosti
Přední brzda pro chodce
Zadní parkovací asistent
Automatické ovládání světlometů IntelliBeam
Pokyny pro stopování
K dostupným technologiím patří nový systém HD Surround Vision, nový výstražný systém pro chodce na zadní straně, výstraha o změně pruhu s výstrahou pro boční slepou zónu s vylepšeními pro trasování, pomoc při udržování jízdního pruhu s výstrahou před vybočením z jízdního pruhu, přední asistenční parkovací asistent a displej s hlavou vzhůru.

Komentujte jako první