×

Varování

Nepodařilo se smazat favicon.ico
Kopírování se nepodařilo: /srv/htdocs/dp/www/autohifi/images/favicon.ico to /srv/htdocs/dp/www/autohifi/templates/gridbox/favicon.ico

Daimler se chystá konkurovat Tesle s nejméně šesti elektromobily

Zdá se, že plány Daimleru na boj s Teslou jsou ambicióznější než jsme si mysleli. Zdroje Reuters předpokládají, že německá automobilka pracuje na nejméně šesti elektromobilech a mohla by jich představit až devět.

Přesný seznam vozů není známý, ale Mercedes-Benz, pod nějž Daimler patří, nedávno uvedl, že pracuje na dvou sedanech a dvou vozech SUV. Server Automobilwoche tvrdí, že se značka bude soustředit především na crossovery a SUV, ačkoliv by se mohlo dostat i na kompaktní automobily nebo sedany.

Exkluzivní reportáž Reuters také uvádí, že jeden z vozů bude hybridní SUV, které bude využívat vodíkový pohon poté, co auto ujede 30 mil na elektrický pohon. To by vám teoreticky přidalo dojezd spalovacího motoru bez dopadu na životní prostředí.

Zřejmě si budeme muset chvíli počkat, jelikož Automobilwoche předpokládá, že tyto elektromobily by mohly být představeny mezi roky 2018 a 2024. Soudě dle těchto informací, Daimler již předvídá další fázi strategie Tesly. Tak jako jeho americký protějšek se už Daimler nespoléhá na jeden nebo dva modely ale ví, že elektrická auta musí naprosto vybočit z řady pokud chtějí prosperovat.

Komentujte jako první