Jak dlouho trvá u 2din odhlučnění celého vozu?

Odhlučnění osobního vozu je v poslední době velmi oblíbenou úpravou, ke které se rozhodují všichni ti, kdo si potrpí na tichou, ničím nerušenou jízdu či poslech hudby opravdu vysoké kvality. Mezi pozitiva odhlučněného interiéru patří i snadnější hovor se spolucestujícími nebo srozumitelné handsfree hovory. O nežádoucí hluk, vibrace či rezonující plasty stojí jen málokdo, ale zbavit se jich není složité, stačí odevzdat auto profesionálům, kteří se o něj postarají tak dobře, jak je to jen možné. Co ale odhlučnění obnáší a jak dlouho bude trvat?

Co lze od odhlučnění vozu čekat?
Do interiéru vozu proniká hluk mnoha cestami, jedná se o hluk okolí, hluk od kol a vozovky stejně jako vibrace a rezonance různých plastových či kovových částí. Kompletní odhlučnění proto zahrnuje všechny dveře (včetně třetích či pátých), podběhy kol i karoserie, motorový a zavazadlový prostor i podlahu a v některých případech i strop. V nabídce 2din takový kompletní proces naleznete pod označením Premium.

Ke každá části vozu se přistupuje individuálně, tak aby odhlučnění reagovalo právě na ten či onen způsob, který se daná část podílí na snížení akustického komfortu v interiéru. Velmi často se začíná vytlumením předních dveří, neboť má vliv nejen na pronikání hluku okolního prostředí, nýbrž i na zvuk reproduktorů, které jsou ve dveřích umístěny. Na dveře je vždy aplikováno více vrstev, které zahrnují jak antivibrační materiál, tak akustickou izolaci.

Kombinace materiálů je obvykle instalována i do zavazadlového prostoru, podobně jako u dveří je odhlučnění kufru důležité i pro kvalitu zvuku audiosystému, neboť se zde velmi často nachází jeho subwoofer.

Zatímco podběhy kol jsou odizolovány prostřednictvím vrstvy antivibračního materiálu, podběh karoserie je ošetřen proti šíření vibrací. Hluk motoru a vibrace kapoty jsou potom opět řešeny vrstvami antivibračního a izolačního materiálu. U 2din je v rámci zmíněného balíčku Premium zpevňována i podlaha.

Jako antivibrační materiál jsou nejčastěji používány výrobek firmy StP s označením Black Silver či Black Gold nebo materiál Bomb Aero. Jako zvuková izolace jsou potom aplikovány materiály jako Neopren 6, Biplast 20 či termoakustický Accent 10. Kombinace zvukové a tepelné izolace je vhodná např. na kapotu, kdy vrstva kromě odhlučnění pomáhá zpomalit vychládání motoru v zimním období.

Jak dlouho si počkám?
Při kompletním odhlučnění běžného auta střední třídy je třeba počítat s cca 25 až 30 hodinami práce. Tato doba se ale u nás dělí mezi dva nebo tři techniky a proces je většinou dokončen v rámci dvou pracovních dní. Toto malé čekání se ale rozhodně vyplatí, neboť se můžete těšit až na poloviční redukci hluku v kabině.

Komentujte jako první
Forms7
AUTOPROFI CZ, s.r.o.
Porsche club
Web 7 CZ
Servis7
Autocolor