Druhy operačních systémů ve 2din autorádiích

Když se mluví o operačním systému, tak nejenom v souvislosti s vaším počítače, mobilním telefonem, nebo třeba tabletem. Kdo se rozhodne pořídit si moderní 2din autorádio, najde operační systém i v něm. Jaké jsou druhy, ze kterých lze vybírat?

WinCE

Mnoho lidí, když se řekne Windows, jasně zpozorní. To ale nutně neznamená, že by k tomu museli mít nutně důvod. Doba nekvality tohoto operačního systému je dnes už v podstatě dávno pryč. Dokazují to jak verze na počítačích, tak to dokazuje také varianta označovaná jako WinCE. Jedná se o verzi operačního systému, která byla vytvořena právě za účelem využití v menších zařízeních, kam můžeme zařadit také moderní typy autorádií. Jedná semelku o osvědčenou možnost, která dnes v mnoha typech dominuje. Můžeme ji označit za řešení pro běžné a méně náročné uživatele. Komu stačí autorádio se základními uvedenými funkcemi, a kdo nehledá nic navíc, ten rozhodně nebude zklamán.

Nutno říci, že tento operační systém se postupem času stále vyvíjel, a je stále různě vylepšován a aktualizován. A to v podstatě od prvních PDA, kde byl využívaný. Nyní má velké rozšíření i v autorádiích. Pokud chcete to nejnovější a tedy často i nejvíce stabilní, nebo nejlepší verzi, hleďte vždy na její verzi. Ty se označují čísly, a platí zde jasné pravidlo. Čím vyšší číslo, tím novější operační systém WinCE.

Android

Pokud si kupujete chytrý mobilní telefon, nebo tablet, možná v něm budete mít operační systém Android, který je právě v těchto zařízeních celkem velmi populární. Nejenom ale v nich, jelikož se postupně dostává i do segmentu autorádií. Tím druhým operačním systémem, který může mít právě vaše rádio, je tedy právě Android. Osvědčená volba, která patří do dílny společnosti Google a která má už několikátou verzi. Podobně jako v předchozím případě, i tady platí, že čím je vyšší číslo, tím je verze novější. A pochopitelně i lepší, pokud jde třeba o stabilitu, bezpečnost, nebo pokud jde i o možnosti.

Autorádia s operačním systémem Android dnes mají hned několik výhod. Jsou určené těm, kteří mají zájem si své rádio rozšířit i o další funkce a aplikace, které potřebují. Je to podobné, jako v mobilním telefonu. Když má dané rádio Wi-Fi, což je dnes už téměř samozřejmost, je možné se připojit k internetu, zamířit do obchodu Play a vybrat si požadované aplikace, které se jednoduše a rychle nainstalují. Volba pro toho, kdo nechce mít v podstatě jenom rádio, ale do detailu propracované a požadavkům každého uzpůsobené nejenom multimediální centrum. Unikátem je u nich ale i to, že často nemají žádná doplňující tlačítka a ovládají se výhradně přes displej. To mnohým uživatelům nejenom že celkem dobře vyhovuje, ale navíc takové rádio svým konceptem lépe zapadne do moderních interiérů vozidel.

Komentujte jako první
Forms7
AUTOPROFI CZ, s.r.o.
Porsche club
Web 7 CZ
Servis7
Autocolor