Záznamová kamera do auta se stává standardem

Kamera do auta je stále ve vozidlech rozšířenějším doplňkem, a to hlavně proto, že se stále více ukazují její praktické výhody. Dění na našich silnicích přímo vybízí k zaznamenávání a mnoho řidičů, kteří nemají ještě kameru v autě, vypráví neuvěřitelné příhody o chování ostatních s tím, že říkají: "škoda, že jsem neměl v autě kameru".


Populárnosti tzv. "černých skříněk" v autech napomáhá i jejich široká nabídka a cenová dostupnost. Obyčejné kamery do aut je dnes možné pořídit už za několik málo stokorun, ale většinou jsou ne moc valné kvality a jejich funkčnost vezme za své během nekolika měsíců. To je samozřejmě pro technologii, na kterou se máte spolehnout při každé jízdě, nepřijatelné.

Proto je dobré si raději něco málo připlatit a zakoupit záznamovou kameru, která je v praxi osvědčená a můžete na internetu k ní získat reference dalších uživatelů.


Jednou z takových záznamových kamer ověřených praxí je CEL-TEC K3 Triumph Wifi, která kromě kvalitního provedení, perfektního obrazu a jednoduchého ovládání mobilem, nabízí i konstrukční výhodu nepřítomnosti displeje, který u kamer většinou jen zvětšuje jejich rozměr. Tím, že CEL-TEC K3 Triumph displej nemá, jeho rozměry jsou ideální pro připevnění např. před zrcátko na čelním skle vozidla. Takto umístěná kamera nebrání ve výhledu a přitom pokud ji budete chtít nastavit, stačí se jen připojit ke kamerou vysílané Wifi a vše jednoduše upravit ve vašem telefonu (bezplatná aplikace do mobilu). Pro upevnění na sklo před zpětné zrcátko se nepoužívá přísavka na sklo, ale pevné spojení přilepením držáku kamery. K napájení kamery lze použít přiložený kabel napájení s koncovkou pro zasunutí do zapalovače ve vozidle. 

Pro šikovnější majitele kamery CEL-TEC K3 Triumph Wifi se doporučuje instalovat kabeláž s odrušeným měničem napětí z 12-24V na potřebných 5V a tak lze napájení pro kameru schovat za čalounění paluvní desky a nechat jen cca 10cm napájecího kabelu vyvedeného v místě umístění kamery. Nejen že to vypadá daleko inteligentněji než kabel zapojený do zapalovače a pletoucí se na palubní desce, ale originální napájecí kabel lze použít s kamerou v jiném vozidle.

Komentujte jako první