.

Jak si dopřát v autě kvalitní hudbu

antique-car-4777978_1920

Mnoho z náš řeší problém jak dostat do auta, které má už za sebou pěknou řádku let fungování, kvalitní hudbu nebo mluvené slovo. Originální autorádia z výroby, která se označují zkratkou OEM, mají možnost překládání digitálních formátů hudby, až od úplně nových modelů. Pokud má vaše vozidlo za sebou více jak 5 let provozu, bude vaše OEM autorádio hrát rozhlasové vysílání a přehrávat klasická CD. Jenže dnes už většinou nechceme přehrávat CDčka, ale přehrávat mp3ky na paměťové "flashce" nebo v lepším případě, přehrávat hudbu z mobilu. Mnoho majitelů aut přistoupí k řešení kvality přehráváním výměnou OEM autorádia za nové, které už možnosti přehrávání digitálních formátů hudby, má. Toto řešení může být někdy drahé, to podle toho, jaké autorádio si vyberete a nutností použít vyrovnávací rámečky tvaru palubní desky.

Pro ty z nás, kteří se nechtějí OEM autorádia zbavovat, protože prostě hezky "zapadne" do palubní desky, existuje ideální řešení. Jedná se o speciální moduly bluetooth A2DP, které pomocí bluetooth bezdrátové komunikace propojí autorádio s vašim mobilem, a to velice prakticky bezdrátově. Autorádio by mělo mít v ideálním případě funkci AUX, která umožňuje vstup zvuku do autorádia, které ho následně přehrává ve vozidle. I pro vozidla, která klasickou funkci AUX audio vstupu nemají, lze bluetooth moduly A2DP připojit, a to přes jejich konektory pro připojení CD měniče. Tyto konektory jsou přístupné ze zadní části autorádia, kde jsou i konektory pro napájení a připojení reproduktorů. Pro tento případ se bluetooth moduly A2DP liší právě připraveným konektorem pro připojení přímo do OEM autorádia. Je tedy nutné vždy vybírat bluetooth modul A2DP podle vašeho vozidla, jeho značky, modelu a ročníku. Jedině tak vyberete správný modul, který půjde jednoduše za pojit a následně používat pro přehrávání hudby nebo mluveného slova z vašeho mobilu.

A když máme vyřešen technický problém propojení mobilu a OEM autorádia, je potřeba se podívat na praktickou stránku užívání mobilu v autě. Prvním problémem je jeho umístění tak, aby bylo možné mobil ovládat. Z praxe mohu maximálně doporučit magnetický držák, který je malý a dobře ho lze umístit do otvoru větrání a topení vozu. Síla jeho magnetu je velká a proto není potřeba se bát, že by mobil padal, a to ani při otřesech. Je samozřejmě možno použít i jakýkoli jiný držák mobilního telefonu na palubní desku. Pokud nepotřebujeme mobilní telefon ovládat na palubní desce, je možné využít bezdrátové systémy nabíjení mobilního telefonu nebo jen klasické nabíjení pomocí napájecího kabelu.


×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.