Autohifi magazin

Nabíjení elektromobilů opět pokročilo

Elektřina v automobilech není nic ojedinělého. A je jedno, zda se jedná o hybridní vozy, nebo čisté elektromobily. Nejenom, že mnoho automobilek řeší prodejní ceny, nebo celkový dojezd. Je také řešena rychlost, ale i jednoduchost nabíjení. Největší pokrok v tomto směru udělala automobilka Mercedes. Jak a čím? Vytvořila unikátní systém bezkontaktního nabíjení. To znamená, že pro plnohodnotné nabití daného vozu již nebude nutné jeho připojení do elektrické sítě. Vše bude fungovat v podstatě bezdrátově.

Přečtěte si také: Nejrychlejší elektromobil zrychlí za 1,513 sekundy

Kdy a u jakého vozu?
Že se nejedná jenom o pouhou vizi, to dokazuje fakt spojený s tím, že samotný Mercedes zveřejnil, že daná technologie bude dostupná již v roce 2018. Zmíněn byl i konkrétní model, u kterého se na takovou unikátní vymoženost budeme moci těšit. Půjde o automobil Mercedes-Benz S500e. Jeho součástí bude unikátní indukční systém nabíjení, který bude jako součást výbavy na přání. Pokud s vozem zajedete do své garáže, nebude třeba ho připojovat k elektrické síti, jelikož bude plně stačit jeho zaparkování na konkrétní místo. Na něm budou v podlaze umístěné speciální desky, které se již o samotné indukční nabíjení plně postarají. Jednoduše, rychle a bez komplikací.

Přečtěte si také: Audi plánuje další sportovní novinku

V plánu jsou i nové akumulátory
V souvislosti s tímto krokem plánuje Mercedes také využití zcela nových akumulátorů. Díky tomu se můžeme těšit primárně na větší kapacitu, což se pozitivně podepíše hlavně na předpokládaném dojezdu. Ten by měl dle prvotních slov automobilky stoupnout zhruba o 50 kilometrů. Co dále potěší, to bude také samotná účinnost moderní nabíječky, která bude vyšší, než 90 procent. Už to samo o sobě jasně ukazuje, jak zajímavý krok Mercedes-Benz učiní. Dá se přirozeně očekávat, že automobilku budou v tomto kroku velmi brzy následovat i další. Představení tohoto konkrétního vozu by mělo proběhnout na autosalonu ve Frankfurtu. Pokud scháníte ojetý vůz, inzerce 123auta.cz je to pravé místo.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Registr zákazníků, vozidel a upozornění na kontrol...
Supercharger Tesla v ČR
 
AUTOPROFI CZ
AUNIKA Kladno s.r.o.
Web7master s.r.o.
Porsche Classic Club
Automuzeum.cz