Autopilot a Tesla ... to je síla

Posted by AUTOHIFI.CZ
Zobrazení: 3669

Technologie pro automatické řízení

Tesla se vydala jinou cestou než většina vývojových týmů, které se zabývají automatickým řízením automobilů. Tesla se nesnaží vyřadit člověka (řidiče) z činnosti, ale nabízí mu pomoc v podobě Autopilota. Toho může během jízdy řidič využít, nechat automobil v kolonách přejíždět mezi pruhy, rozjíždět a zastavovat, zpomalovat ... prostě se držet v plynulém dopravním provozu. Pánem je ale stále řiidč a proto i v případě nějaké nehody je stále zodpovědný on.

 

Aktualizace

Tesla nyní přichází s aktualizací systému svých automobilů a možností za 2.500 USD získat kromě mnoha dalších funkcí i právě již zmíněnou funkci Autopilota.

at4at3

 

Už v USA i Kanadě

Aktualizace už probíhají v USA a Kanadě a u nás si musíme ještě několik týdnů počkat. Výhodou řešení aktualizace je to, že Tesla nenabízí funkčnost Autopilota jen do posledních modelů, ale do všech svých automobilů od výroby říjen 2014.

at 5620c0d055184at8

A jak to funguje

Oproti automatickým řízením od Mercedesu nebo Hondy, je Autopilot Tesla citlivější a jeho jízda se velmi podobá řízení zkušeného řidiče. Autopilot sbírá informace z vícero technologických prvků jako jsou kamery, radarové a mikrovlnné senzory a stranou nezůstávají ani informace z GPS mapových podkladů.

at7 at5