Volkswagen se pohybuje vpřed v oblasti elektrovozidel a plánuje využít nadcházející Paris Motor Show k náhledu na jeho další elektromobil. Nedávno VW ukázal první návrhy vozidla a nyní automobilka publikuje další z návrhů.

Elektrický vůz má futuristické vzezření, které kombinuje přední mřížku podobnou té u vozů Tesla a celkový vzhled a tvar BMW i3. Pětidveřový hatchback by měl mít posuvné přední dveře, protáhnutou střechu, jež přesahuje až za zadní dveře a futuristická světla po celém voze. Auto podobné Volkswagenu Golf by mohlo být konkurencí pro i3 a velikostí se zdá mnohem menší, než Tesla Model S či nadcházející Model 3.

Elektrický koncept by měl být "elektrickým autem pro novou éru" a měl by ovlivnit novou řadu vozidel Volkswagen. Auto bude zřejmě užívat novou modulární elektrifikační sadu Volkswagenu s německou zkratkou MEB. Christian Senger, hlava skupiny BEV series, řekl, že dojezd vozidla bude 250 až 373 mil. Senger zároveň tvrdí, že VW plánuje prodávat 2 až 3 miliony vozidel ročně od roku 2025. Zatímco návrhy vypadají slibně, vznešené cíle Volkswagenu budou záviset na skutečném vzhledu a jízdních vlastnostech vozidla.