Odhlučnění osobního vozu je v poslední době velmi oblíbenou úpravou, ke které se rozhodují všichni ti, kdo si potrpí na tichou, ničím nerušenou jízdu či poslech hudby opravdu vysoké kvality. Mezi pozitiva odhlučněného interiéru patří i snadnější hovor se spolucestujícími nebo srozumitelné handsfree hovory. O nežádoucí hluk, vibrace či rezonující plasty stojí jen málokdo, ale zbavit se jich není složité, stačí odevzdat auto profesionálům, kteří se o něj postarají tak dobře, jak je to jen možné. Co ale odhlučnění obnáší a jak dlouho bude trvat?

Podívejte se na detaily speciální slevové akce pro měsíc červenec 2017, kterou pro Vás připravila společnost AUTOPROFI CZ, s.r.o. - autoelektronika do vozidel pro zábavu, bezpečí i komfort. Nebo se podívejte na kompletní nabídku eshopu www.autoprofi.cz .

Milovníci kvalitní hudby by měli hledět nejenom na kvalitu klasických reproduktorů, ale také na kvalitu basů. Právě s těmi mají obvykle standardní reproduktory problém. Proto je správnou volbou zařízení, kterým je subwoofer. Na trhu můžete pořídit dva hlavní typy. První z nich je označován jako subwoofer pasivní. Jedná se o zařízení, které pro plnohodnotné použití vyžaduje i připojení zesilovače. Druhou možností je takzvaný aktivní subwoofer. Ten je zařízením, ke kterému není třeba nic externího připojovat. Je totiž kombinací klasického pasivního subwooferu a zesilovače v jednom. Právě to je důvod jeho hlavní obliby. A jak zapojit aktivní subwoofer do auta? Podívejte se společně s námi na náš návod.

JSOU ANTIRADARY LEGÁLNÍ A FUNGUJÍ NA 100%?

Toto jsou nejčastější otázky, které slýcháme z úst většiny našich zákazníků. Odpověď je jednoduchá, zakoupíte-li si antiradary od naší společnosti, dostanete naprosto legální a 100% funkční zařízení včetně důležitých právních podkladů, abyste si mohli být jisti před případným střetem s policií. Při výběru zařízení nemusíte studovat technické parametry a podobné záležitosti, vše jsme dávno udělali za Vás a vybrali jsme pro Vás ty nejoptimálnější dostupná zařízení v dané cenové kategorii pro garanci vaší 100% spokojenosti. Naše zařízení mají všechny potřebné atesty a žádné zákony jejich používáním neporušujete. Přesto, že jsou naše produkty legální, jsme si vědomi obecného vědomí v ČR a u všech antiradarů (kromě přenosných) provádíme diskrétní instalace tak, aby přítomnost zařízení ve voze nepoznal ani sám jeho majitel.

Dobšinský kopeC

Dobšinský kopec 2013 jsou automobilovým mistrovstvím Evropy v závodech do vrchu, které se konají 20.-21.7.2013 ve městě Dobšiná na Slovensku. Tyto automobilové závody zde mají dlouholetou tradici a dnes už to rozhodně nejsou jen závody do vrchu, ale akce lákající na všechny druhy zábavy. Jak informoval zástupce ředitele závodů Boris Kubovič, průvodní program závodů se pro letošní rok přesouvá na náměstí a věří že tato změna bude úspěšná. V sobotu 20.7. se na Dobšinském kopci představí slovenští TOP umělci jako Kali & Peter Pann, Suvereno, Rakby & Dominika Mirgová, Ego & DJ Popper, Gamba a jejich super koncert ukončí DJ a producent Robert Burián. Pokud jste tedy příznivci automobilového závodění, hudby, tance nebo nevšedních zážitků, nenechte si tuto akci ujít.

Udělejte radost druhým nebo sobě

Někdo z rodiny, práce nebo kamarádů má narozeniny a vy nevíte co mu dát za dárek. Bomboniera nebo lahev vína? To je už ohraná písnička. Co ale zkusit něco zajímavějšího, co může udělat radost, překvapit i pobavit. To je přeci dárek. Na stránkách eshopu darek.cz najdete inspiraci i konkrétní dárky pro ženy i muže, děti i rodiče. Můžete vybírat z kategorií podle příležitostí, kde jsou kromě narozenin i svatební dary, výročí, svátky a jubilea nebo jen dárky pro radost. Pokud máte na dárek přesně stanovený rozpočet, pak hledáte jednoduše podle cenové kategorie. Opravdu nezapomenutelné dárky najdete tady.

Strategická reklamní agentura

Mnoho z nás je často postaveno před problém jak dát o sobě, svém produktu, službě nebo firmě vědět. Reklama světem hýbe a bez ní to v současné době prostě není možné. Můžeme mít např. geniální nápad, který se nám dokonce podaří zrealizovat. Co ale s tím, když o něm nebude nikdo vědět. Ať chceme nebo ne, reklamu potřebujeme každý. Pokud ale hledáme partnera, který nám v tomto pomůže a nabídne nám řešení, která budou zajímavé a poutavá, rozhodně to není lehké. Mezi reklamní agentury, které jsou tady už mnoho let a nabídnou nám komplexní služby, patří slovenská společnost Kolovrátok, s.r.o. z Bratislavy. Tato strategická reklamní agentura nám poskytne řešení strategie, návrh kampaně, tvorbu designu pro tisk i web nebo služby profesionálního fotostudia.

Inzerujte i na Slovensku

Chcete prodat osobní automobil a nedaří se vám najít v Česku zákazníka, který by akceptoval vaše podmínky a cenu? Co takhle se podívat kousek za hranice a nabídnout vaše autíčko na Slovensku. Podívejte se třeba na inzeráty pro motoristy na serveru Maxinzerat.sk, kde najdete vše potřebné. Zavedení inzerátu je jednoduché. Stačí jen vyplnit základní informace, vložit vaši cenu přepočítanou do Eura a nahrát 5 fotografií vašeho auta. Žádné zdlouhavé vyplňování desítek parametrů. Co chcete, to napíšete do textového popisu a zbytek už si vykomunikujete e-mailem nebo telefonicky.

Knihy o automobilech

Jestli rádi čtete a zajímá vás technika a konkrétně automobily, podívejte se na stránky Ikarus.sk, kde najdete mnoho titulů z této oblasti. Pozor! Nejedná se jen o nabídku slovensky psaných knih, ale mnoho titulů je česky a od českých vydavatelů. Porovnejte si ceny a objednejte knihy zaměřené na automobily přímo, vyplatí se to.

Překlady

Řešíte ve firmě překlady do slovenštiny? Odborné překlady, překlady textů webových stránek na klíč, úřední překlady jako je přepis auta nebo svatba nebo překlady reklam, návodů a jiných firemních tiskovin. Je potřeba se obrátit na odborníka, který dokáže dodat překlady přesné, smysluplné a v termínu, který potřebujete. Ceny překladů se mohou zásadně lišit a proto se podívejte na stránky slovenské společnosti ASAP-translation.com, s.r.o. a porovnejte si je s ostatními. Budete mile překvapeni.

Autochladničky

Cestujete často? Na chalupu, do práce, s dětmi? Tak pak určitě oceníte vlastní autochladničku v autě. Chlazený nápoj v autě vás mnohdy může i zachránit od problémů s přehřátím v parném létě a neklimatizovaném automobilu. Pokud jste ještě nezažili příznaky úpalu v autě, tak buďte rádi. Není to nic příjemného a může to být i příčinou havárie. Jakmile budete vybírat, nechte si buď poradit od odborníků nebo si položte několik základních otázek. 1, Na jakou teplotu potřebuji ochladit nápoje a jídlo? 2, Jak velké věci budu v autochladničce mít? 3, Jak často ji budu používat? 4, Kam chci autochladničku do auta dát? Odpovědi vám následně pomohou vybrat ideální model a značku. Autochladnička pak bude splňovat vaše požadavky.

Kam na víkend

S funkční autochladničkou, dostatečnou zásobou nápojů a svačinou pro děti, pak můžete vyrazit na výlet. Jestli nevíte kam a všechny místní destinace máte již obježděné. Co se takhle podívat do zahraničí? Není to daleko a budou vám rozumět, i když budete mluvit česky. Slovensko. Portál Shopcity.sk vám nabízí mnoho aktuálních nabídek pro víkendové pobyty na Slovensku i v zahraničí. Poznávací nebo raději romantický (to pak nechte ale děti doma), vše si můžete vybrat a objednat jednoduše z pohodli domova. A pokud se rozhodnete nechat zlákat vzdálenějšími místy pro výlet, také to není problém.

Brusle na kolečkách

I když jste příznivci jízdy na kolečkových bruslích možná nevíte, že první kolečkové brusle byly patentovány už v roce 1760. Na tento dnes tak populární nápad přišel belgičan John Joseph Merlin :-) a byly o konstrukcí inline brusle. Bohužel tenkrát moc populární nebyly a na svůj čas slávy si ještě musely počkat. Dnes má kolečkové brusle snad každý a prodávají se opravdu všude. Pokud brusle ještě nemáte nebo přemýšlíte o nových, podívejte se na stránky www.lukasport.sk, kde si můžete kvalitní brusle objednat.

Nabíječky autobaterií

Baterie jsou srdcem většiny přístrojů a zařízení, které v běžném životě používáme. Nemusíme si to uvědomit, ale i automobil potřebuje zdroj energie. I když si umí vlastní elektrickou energii na provoz sám vyrobit, musí být nastartovaný motor. A ten spustíme pomocí startéru, který je napájen z autobaterie (akumulátoru). Bez baterie prostě nejedete. Je proto velice důležité se o baterii starat a když se objeví nějaké nezvyklé chování např. při startu, ihned se pokusit o kontrolu. Někdy stačí jen dolít destilovanou vodu do akumulátoru. Jindy zase jenom potřebuje baterie dobít. Obvzláště pokud se jedná o provoz v zimním období, kdy kromě svícení využíváte více i stěrače a ventilátory topení, může mít baterie problémy. I dobíjení akumulátoru má svoje pravidla a proto při výběru nabíječky autobaterií nesáhněte po první, kterou vám v supermarketu, mezi zeleninou a oblečením, nabídnou. Vždy je výhodné využít služeb profesionálů a ušetřit si tak peníze i případné problémy.

Termovize

Další z přístrojů, které se bez kvalitní baterie neobejdou jsou moderní termovize. Jedná se o kamery, které snímají a zobrazují na displeji rozdíly v teplotách předmětů, zvířat i osob.
Jejich vývoj má na svědomí armáda, tak jako u většiny moderních technologií. Dnes jsou ale termovize využívány v mnoha oblastech. Nejdůležitější jsou asi záchranné složky, kdy jsou termovizemi vybaveny vrtulníky Policie. Ty následně mohou najít v nepřehledném terénu hledanou osobu. Když si budete chtít zkontrolovat váš dům, jestli nemá nějaké viditelné tepelné ztráty, opět můžete použít termovizi. Lovci, cestovatelé, turisté, dobrodruzi i nadšenci pro moderní technologie, ti všichni dnes termovize používají.

Košice vás vítají

A ještě tu máme jednu zajímavou webovou stránku, kterou bychom vám chtěli představit. Je to webový portál visitKošice.eu, který kompletně mapuje dění v tomto zajímavém slovesnkém městě. Ať už jste z jakékoliv země, portál vám nabídne všeobecné informace o Košicích, možnosti ubytování nebo občerstvení. Nechybí zde ani informace o probíhajících a plánovaných akcích. Dokonce si můžete i objednat prohlídku města s výkladem v angličtině, němčině, slovenštině, maďarštině, ruštině a španělštině. A tak vítejte v městě Košice.

Loketní opěrky

K tomu, abyste se ve vašem autě cítili pohodlně a příjemně nemusíte hned kupovat auto nové a se speciální nebo luxusní výbavou. Nabídka příslušenství interiéru je tak široká, že snad neexistuje nic, co by nešlo do auta dodělat, namontovat nebo dokoupit. Chcete mít luxusní sedadla? Mohou se vyměnit za luxusní nebo použít speciální autopotahy. Chcete mít navigaci, handsfree s ovládáním hlasem? Opět to není problém a vše lze namontovat během několika málo hodin. DVD, multimediální centrum, noční vidění, a tak bych mohl pokračovat. Co tak běžné není, ale přitom je to výbava, která vám na cestách zajistí pohodlí, je loketní opěrka. Využit ji můžete pro pohodlné položení vašeho lokte nebo i jako praktickou odkládací schránku. Luxusní prvek, který si můžete dopřát i do automobilu, který loketní opěrku nemá. Loketní opěrky značky Armster se dodávají do automobilů značek: Opel, Ford, Fiat, Peugeot, Renault, Citroen, Volkswagen, Hyundai, Suzuki a samozřejmě Škoda. Montáž na středový panel je jednoduchá a zvládne ji každý.

Last minute dovolená

S automobilem vybaveným pohodlným interiérem se můžete vydat na i na delší cesty. Inspirací vám mohou být třeba stránky serveru www.dovolenka.travel, kde najdete nabídku last minute dovolená s přehledným a intuitivním vyhledáváním z 12 parametrů. Pokud nechcete využít vlastní dopravu automobilem a raději se nechat odvést autobusem nebo letadlem, je to jen na vašem výběru. Dalšími důležitými a nejvyhledávanějšími parametry jsou cena zájezdu, počet dní a samozřejmě destinace. Jelikož se jedná o server, který nabízí zájezdy a dovolené mnoha renomovaných cestovních kanceláří, vybere si opravdu každý. Pak už jen pár kliknutí a můžete vyrazit. My co neovládáme cizí jazyky si nezapomene sbalit příslušný slovník a hurá vstříc novým zážitkům.

Tlumočení

Umění domluvit se, je a vždy bylo velice ceněno. A nemusí se jednat jen o objednání drinku u bazénu. Zajímavé služby v oblasti jazyků, tlumočení a překladů nabízí bratislavská firma ASAP-translation.com, s.r.o.. Ať se může zdát, že do slovenštiny přeloží každý, text nebo mluvené slovo bez problémů, opak je pravdou. Jestliže např. tvoříte webové stránky, shop, prezentační textový nebo video materiál, vždy potřebujete opravdu kvalitní slovenský překlad. Jedině ten zaručí, že podávané informace budou chápány přesně tak, jak jste to zamýšleli.

Repasované náhradní díly

Náhradní díly pro automobily jsou drahé. Obzvláště to platí u originálních dílů, kde jsou ceny mnohdy několikanásobné oproti dílům, které mají příznak Čína. Volit tedy můžete mezi drahým dílem originálem nebo levným, ale ne vždy kvalitním dílem z Asie. Mnoho náhradních dílů lze ale také repasovat a tyto znovu použít. To je přesně případ portálu Tirshop.sk, který nabízí kvalitně repasovaná turbodmychadla. Tirshop má turbodmychadla na výměný způsob a tím se oprava maximálně urychlí a cenově zlevní. Repas turba je rychlý a levný. Přitom je na repasované díly 12 měsíční záruka. Při repasování používá Tirshop výhradně díly anglické od firmy Melet.

Pracovní obuv

Bezpečnost by měla být při jakékoli práci na prvním místě. Základním prvkem bezpečného pracovního oblečení je vhodná obuv. Elstrote.sk nabízí pracovní obuv pro mnoho oborů lidské činnosti. Pokud jste policista, zemědělec, asfaltér nebo lékař, vždy si vyberete z široké nabídky pracovní obuvy. Boty jsou vyráběny z kvalitních materiálů a splňují požadavky na bezpečnost.

Průmyslové osvětlení

Pro kvalitně odváděnou práci je potřeba, aby na ni pracovník dobře viděl. Pokud potřebujete zvýšit výkonnost vašich pracovníků, dopřejte jim kvalitní podmínky. Na portále Profi svítidla si vyberete kancelářská a průmyslová svítidla dle vašich potřeb a požadavků. Od kolejnicových systémů do kanceláří, úsporných LED světel, podlahových kancelářských svítidel až po světla do náročnějších prostředí, která jsou prachotěsná a vodotěsná. Jestliže si nejste jisti, která světla jsou pro vás ta pravá, odborníci portálu vám rádi s výběrem pomohou.

Dovolená - kam na dovolenou

Konečně se letos objevilo sluníčko a už přemýšlím, kam bych se mohl podívat za vodou a relaxací. Práce je stále hodně a člověk musí alespoň na chvíli vypnout. Tak jako vše i dovolená se nejlépe hledá na internetu. Pryč jsou doby, kdy jsme se museli spokojit s nabídkou firem Čedok nebo Rekrea. Dnes se naopak může zdát nabídka dovolených tak obsáhlá, že se v ní těžko někdo vyzná. Destinace po celém světě, hvězdiček hotelů kolik je libo a ceny od několika tisíc po mnoho a mnoho tisíc. Pak je dobré využít služeb nějakého internetového portálu dovolených, který má možnost filtrování nabídek. Raz dva a už mám vybráno. Sluníčko, pláž a moře.

Samsung - věděli jste?

Mobilní telefony patří do skupiny produktů, o kterých se neustále mluví a které zajímají všechny. Boje značek o zákazníky, různé zajímavé i méně zajímavé parametry a funkce. Mnoho značek, které byly dříve na výsluní a nyní jsou těsně před krachem. Asijské firmy, které vyrábí levně a dokáží v této době směle konkurovat renomovaným evropským výrobcům. Jedna z asijských společností, která je už dlouho včele je Samsung. Samsung je největší firmou v Jižní Koreji a podle tržeb je třetím největším konglomerátem na světě. Samsung Electronics, který vyrábí mobilní telefony a počítače je jen jednou z mnoha společností působících pod značkou Samsung. Věděli jste, že Samsung Heavy Industries je jedním z největších světových výrobců lodí a Samsung Engineering & Construction patří mezi vedoucí globální stavitelské společnosti? >A tady je ta síla společnosti, která zvyšuje prodeje a jako jedna z mála v dnešní době generuje zisky v oblasti mobilních technologií. Až si půjdete kopit mobil Samsung, budete nyní vědět, že můžete si kromě populárního chytrého telefonu můžete příště objednat i zaoceánskou loď nebo stavbu mrakodrapu.

Pneumatiky Matador - kvalitní obutí na cestu

Zima je doufejme pryč a skočili jsme skoro do léta. Bude potřeba přezout zimní pneumatiky za letní. Jestli vaše letní pneumatiky nedosahují dostatečné hloubky dezénu, je potřeba přemýšlet o nových a tak bychom vám rádi přestavili slovenský server Pneumatiky.sk, kde najdete osvědčenné pneumatiky Matador a další všech rozměrů a typů. Přehledné vyhledávání vás provede až k potvrzení objednávky.

Sluníčko už na nás vykukuje z podmraků a teplejší počasí slibuje brzký nástup tolik vítaného jara. A věřím, že není nikdo, komu tyto poslední slunné zimní dny nezvednou náladu. Nadcházející jaro a blížící se Velikonoce slibují opět množství zajímavých kulturních akcí, na které se těšíme celý rok. Příchod jara vítají různé slavnosti, poutě, jarmarky i velikonoční trhy s množstvím doprovodných programů, ať už jde o představení děti ze školek a škol nebo různé kejklíře, trubadúry či jiná představení.

Plánujete letos dovolenou a ještě nevíte kam? Vydejte se na sousední Slovensko. Všichni příznivci aktivní dovolené si zde najdou to svoje. Slovensko nabízí krásné horské masivy Tater i ladná podhorská údolí s říčkami. Krajinu doplňují hrady a zámky, zejména v okolí Bratislavy a různé přírodní krásy národních parků. Odpočinout si můžete v termálních lázních. Stačí si jen zajistit ubytování a můžete si udělat krásnou dovolenou u našich sousedů. Na webových stránkách Kiskatravel.sk najdete všechna možná ubytování na Slovensku. Volné chaty, apartmány či hotely můžete vybírat nejen podle oblasti, kde se ubytování nachází, ale také podle ceny či vybavenosti.

Pokud však máte chuť na změnu nebo vás to jen více láká, zkuste se poohlédnout po nějakém kempu. Stanování má své neopomenutelné kouzlo i v dnešní době a jistě vás vyjde levněji než chata. Také se budete moci mnohem lépe přemisťovat a navštívit tak větší část Slovenska. Výhodou stanování je právě jeho variabilita. Na druhou stranu na tento způsob aktivní dovolené je potřeba mít patřičnou výbavu a to někdy není úplně levná záležitost. Ovšem takové vybavení vám vydrží roky a pokud tedy nejde o jednorázovou hurá akci, určitě se vám investice vyplatí. Výborné předměty do přírody, ať už pro klasické kempování nebo náročnější podmínky, nabízí portál Camp-survival.sk. Na cestu přírodou je potřeba být dobře připraven a zde najdete vše, co k takové pouti potřebujete. Tak směle na cesty!

Pokud si s sebou na takovou cestu berete auto, doporučujeme nechat si jej před cestou ještě zkontrolovat. Nikdy nevíte, kde potkáte strýčka příhodu a některé poruchy zkazí dovolenou nejen vám, ale třebas celé rodině. A za ty komplikace to vážně nestojí. Zodpovědní řidiči dopřávají svým autům pravidelný servis, ale mnozí honí své auto po světě, dokud se neporouchá. Taková oprava je pak poměrně nákladná záležitost a ne vždy si řidiči zřizují havarijní pojištění, které by jim tyto náklady pokrylo. Najdou se samozřejmě i šikovní automechanici, kteří si své auto umí opravit sami. Přesto se často potýkáme s nedostatkem náhradních dílů v obchodech či na místních autovrakovištích, které by seděly konkrétně na váš model. Oprava auta je pak jako zlý sen. Jak si ale s takovou situací poradit? Moderní doba přeje internetovému nakupování a ani obchodování s náhradními díly dnes není žádný problém. Velký výběr náhradních dílů najdete např. na stránkách www.najlacnejsiediely.sk. Společnost VTV s.r.o. zde nabízí veškeré dostupné náhradní díly a pokud něco nemá, všechno vám sežene. Její doménou jsou zejména náhradní díly pro automobily Peugeot, ale během krátké doby vám sežene cokoli. Tak neotálejte a navštivte jejich webové stránky a realizujte vaši naplánovanou dovolenou bez starostí. Šťastnou cestu!

V zimě i létě je potřeba automobil vhodně a správně obout. Pokud se výběru pneumatik věnujete dostatečně, vrátí se vám to mnohokrát v podobě bezproblémového cestování na všech druzích cest. Vždy je potřeba kontrolovat hloubku vzorku pneumatiky. Nové pneumatiky jsou dnes vyráběny s 8mm hloubkou vzorku. Takto hluboký vzorek zajišťuje bezpečné zastavení vozidla a snižuje podstatně nebezpečí aquaplaningu na mokré vozovce. Ne vždy se vyplatí čekat až se dostanete na minimální schválenou hloubku dezénu pneumatiky, ale např. letní pneumatiky měnit už při 3mm. Nejlevnější pneumatiky se dnes dají pořídit na internetu, stačí si jen vybrat a nechat zaslat na svou adresu.

Ne vždy je nutné kupovat pneumatiky nové. Můžete si prohlédnout různé inzeráty na internetu, které nabízejí starší pneumatiky za výhodné ceny. Mějte ale na paměti, že byste měli vybírat a kupovat pneumatiky staré max. 4 let, které mají ještě kvalitní a funkční směs. Použité pneumatiky by také měly být nepoškozené a s dostatečným dezénem. Pak je možné nákupem přes internetové inzeráty ušetřit nějakou korunu, bez toho abyste se museli za volantem bát o svoje bezpečí.

Podobné problémy s opotřebením materiálu jako u pneumatik můžete řešit u klínových řemenů. Ty podléhají únavě materiálu stejně jako pneumatiky, ale to většinou nikdo z nás nezaznamená, dokud klínový řemen nezačne prokluzovat nebo se nepřetrhne, a to už je pak pozdě. Je proto vhodné si v servisu při pravidelných kontrolách nechat klínové řemeny kontrolovat a v případě potřeby je okamžitě vymeňit. Předejdete tak nepříjemným problémům na cestách.

Každý motorista má dnes problém s cenou paliva a je jedno jestli se jedná o benzín nebo naftu. Ceny po krátké stagnaci opět stoupají. Nebude dlouho trvat a za litr benzínu zaplatíme 40,-Kč a více. Možná, že si to mnozí nedovedou představit, ale před krátkým časem jsme si nedovedli představit hranici 30,- za litr. A co bychom za to dnes dali.

Jaké je tedy řešení? Můžeme chodit pěšky a zapomenout, že něco stihnete. Jezdit na kole hustém provozu města. Používat hromadnou dopravou s ostatními nemotoristy. To ale pro automobilistu není.

Úsporné hybridní automobily stále nepatří mezi nejlevnější a pokud se nechystáte investovat do nového automobilu, musíte hledat dál.

Co takhle auto na lpg? Ceny plynu jsou stále nízké, a tak lze při použití LPG ušetřit až 50% nákladů na palivo. Je pravda, že něco stojí instalace do auta, že LPG do každého automobilu instalovat nelze a tam kam lze se musíte připravit na určité omezení. Například je potřeba někam umístit samostatnou nádrž na plyn. To se ale dnes většinou řeší prostorem pro rezervní kolo, a tak nepřijdete o cenné místo zavazadlového prostoru, jak tomu bylo dříve.

Řešení pro úsporu provozu automobilu tedy existuje a úspora je opravdu veliká. Ušetřené finance pak můžete zainvestovat například do ubytování vašeho miláčka. Garáž už máte, ale máte i kvalitní ovládání vrat garáže nebo vstupní brány? Profesionální pohony brán jsou elektrické, na dálkové ovládání a poskytnou vám maximální luxus a pohodlí. V zimním období vám může elektrické ovládání vrat garáže uspořit další peníze za vytápění. Garáž zavřete vždy rychle a přesně, a tak je únik tepla co nejmenší. Montáž ovládání je přitom jednoduchá a je možné je instalovat na většinu dostupných znašek a modelů vrat a bran.

Až se za vaším autem večer automaticky zavřou vrata vaší garáže, budete si potřebovat posvítit na cestu domů. Kvalitní světla pro průmyslové prostory, interiér domu nebo bytu i venkovní svítidla jsou právě to co potřebujete. V dnešní nabídce světel a osvětlení najdete kromě klasiky i mnoho zajímavého. Slyšeli jste už o svítícím venkovním nábytku? Venkovní osvětlení s pohybovým čidly nebo využití LED technologie svítidel vám opět uspoří mnoho energie, která je dnes tak drahá.

Šetřit můžete všude, stačí jen hledat.

AUTOPROFI CZ
Auta24
AUNIKA Kladno s.r.o.
Web7master s.r.o.
Porsche Classic Club
Automuzeum.cz