V zimě i létě je potřeba automobil vhodně a správně obout. Pokud se výběru pneumatik věnujete dostatečně, vrátí se vám to mnohokrát v podobě bezproblémového cestování na všech druzích cest. Vždy je potřeba kontrolovat hloubku vzorku pneumatiky. Nové pneumatiky jsou dnes vyráběny s 8mm hloubkou vzorku. Takto hluboký vzorek zajišťuje bezpečné zastavení vozidla a snižuje podstatně nebezpečí aquaplaningu na mokré vozovce. Ne vždy se vyplatí čekat až se dostanete na minimální schválenou hloubku dezénu pneumatiky, ale např. letní pneumatiky měnit už při 3mm. Nejlevnější pneumatiky se dnes dají pořídit na internetu, stačí si jen vybrat a nechat zaslat na svou adresu.

Ne vždy je nutné kupovat pneumatiky nové. Můžete si prohlédnout různé inzeráty na internetu, které nabízejí starší pneumatiky za výhodné ceny. Mějte ale na paměti, že byste měli vybírat a kupovat pneumatiky staré max. 4 let, které mají ještě kvalitní a funkční směs. Použité pneumatiky by také měly být nepoškozené a s dostatečným dezénem. Pak je možné nákupem přes internetové inzeráty ušetřit nějakou korunu, bez toho abyste se museli za volantem bát o svoje bezpečí.

Podobné problémy s opotřebením materiálu jako u pneumatik můžete řešit u klínových řemenů. Ty podléhají únavě materiálu stejně jako pneumatiky, ale to většinou nikdo z nás nezaznamená, dokud klínový řemen nezačne prokluzovat nebo se nepřetrhne, a to už je pak pozdě. Je proto vhodné si v servisu při pravidelných kontrolách nechat klínové řemeny kontrolovat a v případě potřeby je okamžitě vymeňit. Předejdete tak nepříjemným problémům na cestách.