.

Druhy operačních systémů ve 2din autorádiích

Když se mluví o operačním systému, tak nejenom v souvislosti s vaším počítače, mobilním telefonem, nebo třeba tabletem. Kdo se rozhodne pořídit si moderní 2din autorádio, najde operační systém i v něm. Jaké jsou druhy, ze kterých lze vybírat?

WinCE

1-wince

Mnoho lidí, když se řekne Windows, jasně zpozorní. To ale nutně neznamená, že by k tomu museli mít nutně důvod. Doba nekvality tohoto operačního systému je dnes už v podstatě dávno pryč. Dokazují to jak verze na počítačích, tak to dokazuje také varianta označovaná jako WinCE. Jedná se o verzi operačního systému, která byla vytvořena právě za účelem využití v menších zařízeních, kam můžeme zařadit také moderní typy autorádií. Jedná semelku o osvědčenou možnost, která dnes v mnoha typech dominuje. Můžeme ji označit za řešení pro běžné a méně náročné uživatele. Komu stačí autorádio se základními uvedenými funkcemi, a kdo nehledá nic navíc, ten rozhodně nebude zklamán.

Nutno říci, že tento operační systém se postupem času stále vyvíjel, a je stále různě vylepšován a aktualizován. A to v podstatě od prvních PDA, kde byl využívaný. Nyní má velké rozšíření i v autorádiích. Pokud chcete to nejnovější a tedy často i nejvíce stabilní, nebo nejlepší verzi, hleďte vždy na její verzi. Ty se označují čísly, a platí zde jasné pravidlo. Čím vyšší číslo, tím novější operační systém WinCE.

Android

2-android

Pokud si kupujete chytrý mobilní telefon, nebo tablet, možná v něm budete mít operační systém Android, který je právě v těchto zařízeních celkem velmi populární. Nejenom ale v nich, jelikož se postupně dostává i do segmentu autorádií. Tím druhým operačním systémem, který může mít právě vaše rádio, je tedy právě Android. Osvědčená volba, která patří do dílny společnosti Google a která má už několikátou verzi. Podobně jako v předchozím případě, i tady platí, že čím je vyšší číslo, tím je verze novější. A pochopitelně i lepší, pokud jde třeba o stabilitu, bezpečnost, nebo pokud jde i o možnosti.

Autorádia s operačním systémem Android dnes mají hned několik výhod. Jsou určené těm, kteří mají zájem si své rádio rozšířit i o další funkce a aplikace, které potřebují. Je to podobné, jako v mobilním telefonu. Když má dané rádio Wi-Fi, což je dnes už téměř samozřejmost, je možné se připojit k internetu, zamířit do obchodu Play a vybrat si požadované aplikace, které se jednoduše a rychle nainstalují. Volba pro toho, kdo nechce mít v podstatě jenom rádio, ale do detailu propracované a požadavkům každého uzpůsobené nejenom multimediální centrum. Unikátem je u nich ale i to, že často nemají žádná doplňující tlačítka a ovládají se výhradně přes displej. To mnohým uživatelům nejenom že celkem dobře vyhovuje, ale navíc takové rádio svým konceptem lépe zapadne do moderních interiérů vozidel.


×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Související Články