.

Jak vybrat záznamovou kameru do auta

zaznamove-kamery-do-auta

Přemýšlíte o koupi autokamery, ale nevíte, kterou si pořídit, nebo co vlastně umí? V našem průvodci nákupem autokamery najdete vše, co potřebujete vědět.

Co je to autokamera?

Přístrojová kamera (zkratka pro palubní kameru) je malá kamera, která zaznamenává dění na silnici před vámi (nebo za vámi, v závislosti na modelu). Přístrojové kamery jsou navrženy tak, aby řidičům poskytly klid a jistotu, že policie a pojišťovny mohou v případě kolize přesně zjistit, co se stalo, a následně rozhodnout jasně o viníkovi.

Jak fungují palubní kamery?

Přístrojové kamery mohou být umístěny v přední nebo zadní části interiéru vašeho vozu a zaznamenávají přesně to, co se děje kolem vozu. Nahrávání probíhá ve smyčce a nedůležité záběry se automaticky přepisují novými. Většina palubních kamer prodávaných na našem trhu mají vestavěný snímač (tzv. G-senzor), který zachytí jakoukoli náhlou změnu přetížení, například když do vašeho vozu narazí jiné auto. Pokud se G-senzor aktivuje, uloží se videozáznam události na paměťovou kartu a uzamkne se, aby bylo možné jej zkontrolovat, aniž by se přepsal.

Většinou jsou palubní kamery prodávané v ČR napájeny prostřednictvím 12V zásuvky ve vašem vozidle, ale mnohé z nich mají také baterii nebo kapacitor, které slouží jako záloha. Všechny autokamery mají přiložený kabel, kterým se autokamera připojuje k zásuvce, ale nejlepší možností je autokamera s pevným připojením. V tomto případě odborník na techniku zapojí palubní kameru přímo do pojistkové skříňky vozidla, takže vaše elektrická zásuvka zůstane volná pro jiné věci.

Kde se uchovávají záznamy z palubních kamer?

Když je autokamera připojena nebo zapojena a zapnuta, začne pořizovat video záznam a ukládat jej na paměťovou kartu microSD. Pokud budete mít štěstí, nebudete se na tento záznam muset nikdy podívat, ale v případě nešťastné srážky si můžete prohlédnout soubor, který autokamera označila jako důležitý. Stačí připojit paměťovou kartu k počítači PC nebo Mac a odtud soubory prohlížet, kopírovat nebo mazat.
Některé modely autokamer mají také připojení Wi-Fi, které umožňuje prohlížení záznamů na chytrých telefonech nebo tabletech, takže pokud se vám tato funkce líbí, podívejte se na vlastnosti a popis výrobku.

Co je to autokamera směřující dozadu?

Pokud máte palubní kameru namířenou pouze dopředu, nezaznamenáváte, co se děje za vaším vozidlem, což může být důležité, pokud se snažíte pojišťovnám dokázat, že jste nehodu nezavinili. Některé palubní kamery mají přídavnou kameru směřující dozadu, která sleduje silnici přes zadní sklo, ale pokud chcete zachytit co nejvíce detailů, možná se vyplatí poohlédnout se po přídavné palubní kameře směřující ze zadního okna. Existují také sady autokamer, které jsou vybaveny přední i zadní kamerou, které spolupracují (tzv. dvoukanálový systém). Tyto kamery jsou obvykle nejlepšími palubními kamerami a umožňují pokrýt všechny úhly pohledu, kdyby se něco stalo.

...

Neoline X76 Palubní kamera, 2ch Dvoukanálové záznamové kamery

Neoline X76 Palubní kamera, 2ch Dvoukanálové záznamové kamery Full HD kamera do auta NEOLINE 2-kanálová (2x 1080p 30fps, 720p 60fps), obrazový snímač SONY Ex...

Jaké jsou výhody palubní kamery?

Zdaleka největší výhodou je mít důkazní materiál, který lze použít k prokázání toho, že jste nezavinili nehodu, pokud se váš vůz stane účastníkem kolize. Záznam z palubní kamery může policie nebo pojišťovny použít k přezkoumání toho, co se přesně stalo, což vám může pomoci vyhnout se případným problémům s pojistnými událostmi nebo právními záležitostmi. Některé modely mají také parkovací režim, což znamená, že všechny kolize, ke kterým dojde, když nejste ve vozidle, jsou také stále zaznamenány.

Jaké jsou výhody pevně namontované palubní kamery?

Přístrojovou kameru můžete napájet z 12V konektoru (zapalovač) ve vozidle, ale namísto toho je řada výhod, když je kamera připojena napevno:

Vždy zapnutá. 

Dokud běží motor, je autokamera v provozu, takže nikdy nepřijdete o důležité záběry.

Nepletou se kabely. 

Všechny kabely palubní kamery jsou schované za palubní deskou, takže nebudete věčně chytat kabely při řazení nebo nastupování a vystupování z auta.

Udržuje váš zapalovač cigaret volný. 

Napájejte navigaci nebo nabíjejte telefon, aniž byste museli odpojovat autokameru.

Parkovací režim. 

Některé autokamery musí být pevně připojeny, abyste mohli co nejlépe využít funkci parkovacího režimu, která poskytuje nepřetržitou detekci nárazu a pohybu.

...

Záznamové kamery

V této kategorii najdete širokou nabídku záznamových kamer do vozidel, které jsou rozdílné jak cenou, tak jejich funkcemi. Dnešní moderní záznamové kamery se neomezují jen na záznam jízdy, kvalitní obraz a velkou kapacitu záznamu, ale i na mnoho dalších doplňkových funkcí, které ve vozidle na cestách oceníte.

Na co se u autokamer zaměřit

Kvalita videa

Kvalita videa určuje, kolik toho budete schopni ze zachyceného obrazu skutečně vyčíst. Nejvíce se zaměřte na vysoké rozlišení (HD), které zajistí čistý a ostrý obraz, ale stále populárnější jsou i kamery s ultra vysokým rozlišením (UHD, kde jsou videa v dvojnásobném rozlišení oproti HD) a kamery s rozlišením 4K (kde jsou videa ve čtyřnásobném rozlišení oproti HD). Důvodem potřeby tak jasného obrazu je to, že vám umožní vidět menší detaily, jako je poznávací značka auta, které do vás právě narazilo a ujelo, nebo obličej osoby, která se právě pokusila vloupat do vašeho vozu.

Úhel pohledu

Zorný úhel označuje, jak velkou část vozovky před vámi (nebo za vámi) lze zaznamenat. Úhel záběru palubních kamer prodávaných v ČR začíná přibližně na 120 stupních a končí na 180 stupních. Pro srovnání, lidské oko má zorné pole přibližně 140 stupňů, takže kamera s úhlem záběru 180 stupňů zachytí více z dění po stranách vašeho vozu - což je důležité při kolizích, ke kterým dochází z boku nebo v rozích vozidla.

Noční záznam

Většina autokamer, kterou je u nás v nabídce, je schopna nočního záznamu, takže nehody, které se stanou v noci, budou stále zřetelně zaznamenány. Některé z modelů autokamer mají dokonce režim plného nočního vidění a jsou schopny zachytit křišťálově čisté video v rozlišení 4K i na neosvětlených silnicích.

GPS

Přístrojové kamery s vestavěným systémem GPS automaticky přidají ke všem důležitým videozáznamům polohu, takže diváci budou přesně vědět, kde k nějakému incidentu došlo. To se hodí zejména v případě, že se policie nebo pojišťovny snaží propojit vaše záběry se záběry z průmyslových kamer nebo informacemi o svědcích.

Wi-Fi

Tato funkce je velmi užitečná, pokud chcete uložené klipy zobrazit na svém telefonu nebo chytrém zařízení. Připojením chytrého telefonu k Wi-Fi autokamery lze přenášet videa bez nutnosti vyjmout kartu SD a připojit ji k počítači. Také lze většinou přes wifi z mobilu nastavovat autokameru.

Režim parkování

Mnoho zákazníků se nás ptá: Fungují palubní kamery, když je auto vypnuté? Odpověď zní ano! Některé palubní kamery jsou vybaveny dodatečným parkovacím režimem, který dokáže pořizovat záznamy, i když vozidlo stojí. To je velmi užitečné v případě, že do vašeho vozu někdo vjede, když v něm nejste, nebo dokonce pro zachycení zlodějů, kteří by mohli poškodit váš vůz při pokusu o vloupání. Pokročilé autokamery lze nastavit tak, aby odesílaly videozáznamy přímo do telefonu nebo připojeného zařízení, čímž získáte důležité důkazy pro podporu pojistné události.

Pořizování statických snímků

Mohou nastat vzácné případy, kdy potřebujete pomocí palubní kamery pořídit fotografii (např. pokud jste svědky trestného činu a chcete pořídit snímek registrační značky dotčeného vozidla). Některé modely autokamer mají tuto funkci vestavěnou, takže pokud považujete tuto funkci za důležitou, zvažte ji.

Hlasová aktivace

Vyhněte se sundávání rukou z volantu, abyste pořídili fotografii nebo uzamkli videoklip, a pořiďte si autokameru, která toto vše zvládne pomocí několika jednoduchých hlasových příkazů - je to mnohem bezpečnější!

Když si nejste jisti, poraďte se

Dnes u nás ještě existují prodejci a firmy, které kromě běžného vyřízení vaší e-shopové objednávky, umí i poradit, pomoci nebo dokonce zajistit odbornou montáž do vašeho vozidla.

...

Dodáváme kamery do vozidel se záznamem

Záznamové kamery do vozidel a strojů dodáváme včetně odborné montáže našim technickým střediskem.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.